Planowanie przez konsultowanie
16 kwietnia 2019
Planowanie przez konsultowanie

16 kwietnia br. starosta legionowski Robert Wróbel spotkał się z mieszkańcami Stanisławowa II, Woli Aleksandra oraz Kątów Węgierskich na konsultacjach społecznych w sprawie planowanej przebudowy drogi powiatowej nr 1810W.

Powiat chce zrealizować inwestycję, poprawiającą komfort i bezpieczeństwo użytkowników, na odcinku od ul. Gajowej w Woli Aleksandra do ul. Kościelnej w Kątach Węgierskich. To ostatnia niezmodernizowana droga powiatowa w Gminie Nieporęt. Konsultacje z osobami najbardziej związanymi z inwestycją, czyli mieszkającymi w okolicy pieszymi i kierowcami, miały na celu przedstawienie projektu i planów dotyczących rozbudowy, zakresu robót oraz terminu realizacji prac. Licznie przybyli mieszkańcy przekazali swoje uwagi i wnioski dotyczące tej inwestycji. W spotkaniu udział wziął także wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur.

Wykonanie inwestycji planowane jest na przyszły rok, po zakończeniu przez gminę Nieporęt budowy kanalizacji sanitarnej. Zakres prac obejmie wzmocnienie podbudowy drogi, położenie nowej nawierzchni, regulację spadków jezdni, budowę chodników i zjazdów na posesje. Szerokość jezdni na całej długości przebudowywanego odcinka drogi zaplanowano na sześć metrów.