Planszówki po angielsku
15 września 2019
Planszówki po angielsku

14 września Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie i wydawnictwo Regipio, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Legionowie, zorganizowali specjalną, angielskojęzyczną odsłonę „Planszowiska”.
Uczestnicy zabawy, pod okiem doświadczonych lektorów, mieli okazję poznać różnego rodzaju gry, które poza dostarczaniem rozrywki pomagają w nauce języka obcego. Nauka poprzez zabawę jest – jak wiadomo – najskuteczniejsza. Grając w gry, uczestnicy szlifowali znajomość języka angielskiego z zakresu gramatyki, słownictwa i mowy. Tworzeniu gier językowych przyświeca przede wszystkim idea nauczania najbardziej problematycznych aspektów języka w atrakcyjny i przystępny sposób. Organizatorzy mają nadzieję, że zaprezentowane gry zainspirują nauczycieli anglistów do wykorzystania ich podczas lekcji w szkołach.