Podwójne świętowanie
14 października 2019
Podwójne świętowanie

Dwie legionowskie placówki edukacyjne - Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, obchodziły święto szkoły połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości miały miejsce 14 października.

Podczas akademii w PZSiPS do grona nowych przedszkolaków i uczniów przyjęte zostały dzieci i młodzież, pasowane przez dyrektor Marzennę Kmieciak. W tym roku w placówce edukację rozpoczęło czternaścioro dzieci. Nauczyciele z okazji swojego święta otrzymali Nagrody Dyrektora. Do życzeń przyłączyli się rodzice, a skromne podarunki przekazał samorząd uczniowski. Spotkanie uświetnił występ znanej i cenionej skrzypaczki Nikoli Rosy oraz występy artystyczne uczniów.

W PZSO Dzień Edukacji Narodowej również połączono ze Świętem Szkoły, które przypada 8 października. Obchodzone jest od roku szkolnego 1974/75, kiedy to nadano szkole imię Marii Konopnickiej. Wtedy placówka otrzymała także sztandar ufundowany przez młodzież. Społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie w podniosłej atmosferze ślubowanie złożyło 442 uczniów klas pierwszych. Nie zabrakło również oprawy artystycznej, o którą zadbał chór szkolny oraz soliści z Muzycznej Strefy AJA. Miłym akcentem były wyróżnienia przyznane kadrze pedagogicznej przez uczniów. Samorząd uczniowski wręczył nauczycielom nagrody w następujących kategoriach: Nauczyciel Pasjonat, Nauczyciel Osobowość oraz Nauczyciel Efektywny.