Policjanci nagrodzeni
1 sierpnia 2018
Policjanci nagrodzeni

Kilkudziesięciu policjantów z terenu powiatu legionowskiego zostało awansowanych na wyższe stopnie a dwudziestu otrzymało nagrodę Starosty Legionowskiego trakcie uroczystych 99. obchodów Święta Policji. Po raz pierwszy gospodarzem uroczystości była, dotychczas pełniąca obowiązki komendanta powiatowego, mł. insp. Anna Jędrzejewska- Szpak, która z rąk Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja odebrała rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie.

Oficjalny apel, w którym udział wzięli policjanci ze wszystkich gmin powiatu legionowskiego oraz zaproszeni goście odbył się 27 lipca, na terenie przyległym do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W trakcie uroczystości wręczono policjantom odznaczenia państwowe, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody finansowe. Medalem srebrnym „Za Długoletnią Służbę” odznaczeni zostali: asp. szt. Daniel Jaśkiewicz, asp.szt. Mariusz Oleszko oraz asp. szt. Piotr Suplicki. Medalem brązowym „Za Długoletnią Służbę” uhonorowany został asp. szt. Arkadiusz Karadżow-Szmidkowski. W tym roku awanse otrzymało łącznie 65 policjantów - 24 w korpusie aspirantów, 38 w korpusie podoficerów, 3 w korpusie szeregowych.

Ponadto za wzorową i oddaną służbę funkcjonariusze otrzymali nagrody finansowe, w tym także od Starosty Legionowskiego. Wręczył je wicestarosta Jerzy Zaborowski, który w imieniu Zarządu Powiatu oraz lokalnej społeczności podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji oraz życzył wytrwałości oraz pomyślności w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli naszego powiatu. fot. W trakcie obchodów Święta Policji najbardziej zasłużeni funkcjonariusze z terenu powiatu legionowskiego otrzymali odznaczenia państwowe, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody finansowe