Powiat - ziemia nie(do końca)znana
7 kwietnia 2021
Powiat - ziemia nie(do końca)znana

Czym zajmuje się powiatowa administracja? Co i w jaki sposób można załatwić w jej jednostkach? Czy to tylko pozwolenia na budowę i rejestracja pojazdów? Na te pytania chcemy udzielić odpowiedzi naszym mieszkańcom, by wiedzieli, z czym mogą się do nas zwrócić.

Powiaty, jako szczebel administracji, to dla wielu z nas nieznany obszar. Ci z nas, którzy odbierali prawo jazdy, rejestrowali samochód lub budowali dom, zetknęli się z najlepiej znanymi zadaniami powiatów. Jednak zakres naszej działalności jest dużo szerszy, niektóre z zadań mogą być zaskoczeniem. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić cykl wideo, w którym opowiemy Państwu o tym, czym się na co dzień zajmujemy. My, czyli administracja Powiatu Legionowskiego, rozumiana nie tylko jako starostwo, ale też jednostki organizacyjne powiatu, realizujące nałożone prawem na powiaty zadania.

Nasz cykl ma formę wideobloga i złożą się na niego niezbyt długie filmy, które sukcesywnie będziemy publikować w naszych kanałach internetowych: na stronie internetowej, fanpage'u na Facebooku oraz kanale na YouTube.  Dowiecie się z nich Państwo, czym się zajmujemy oraz z jakich narzędzi i ułatwień skorzystać, by szybko i sprawie załatwić poszczególne sprawy, będące w kompetencji powiatowej administracji.

W pierwszym odcinku wideobloga (poniżej) opowiadamy o jednym z zadań powiatu, jakim jest jest udostępnianie zasobów geodezyjnych i kartograficznych, czyli informacji o nieruchomościach na terenie powiatu. Dostęp do nich jest możliwy przez Internet - nie ma konieczności przyjeżdżania do starostwa. Pomoże w tym geoportal powiatu legionowskiego.

Odwiedzając nasza stronę internetową www.powiat-legionowski.pl, znajdziecie Państwo dane kontaktowe do poszczególnych wydziałów oraz inne przydatne informacje.

Zachęcamy także do śledzenia naszych kanałów na You Tube oraz Facebooku.