Powiatowy Dzień Weterana
9 września 2019
Powiatowy Dzień Weterana

Po raz piętnasty Powiat Legionowski, wspólnie ze wszystkimi związkami i kołami kombatanckimi działającymi na naszym terenie, przygotował uroczystości poświęcone tym, którzy z bronią w ręku stanęli w obronie granic Rzeczypospolitej i jej obywateli.

W tym roku obchody Dnia Weterana zorganizowano 6 września. Rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą odprawioną w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem Polski Walczącej na legionowskim rondzie Armii Krajowej. Dalsze uroczystości zaplanowano w siedzibie starostwa powiatowego. Podczas spotkania zostały wręczone krzyże Stulecia Związku Inwalidów Wojennych RP. Ponadto Prezes Zarządu Związku Inwalidów Wojennych RP oddział Legionowo Waldemar Kacprzak wręczył pracownikom Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za pomoc świadczoną Związkowi i jego członkom, za dar serca, opiekę oraz wsparcie. Popołudnie umilił koncert zespołu „Warszawska Kapela z Targówka”, który zagrał i zaprezentował warszawski folklor oraz piosenki retro powstałe w okresie międzywojennym i powojennym ubiegłego wieku.

W oficjalnej części uroczystości z okazji Dnia Weterana, którą zorganizowano pod pomnikiem Polski Walczącej w Legionowie, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta oraz reprezentanci środowisk kombatanckich

Prezes Zarządu Związku Inwalidów Wojennych RP oddział Legionowo Waldemar Kacprzak wręczył Krzyż Stulecia ZIW RP Panu Edmundowi Wrzosowi (na zdjęciu). Odznaczenie przyznano także Panu Adamowi Jaroszewiczowi, który ze względu na swój stan zdrowia nie mógł być obecny na uroczystości