Powiatowy Program Zdrowia Psychicznego
18 września 2020
Powiatowy Program Zdrowia Psychicznego

17 września w Starostwie Powiatowym w Legionowie odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie opracowania nowego Powiatowego Programu Zdrowia Psychicznego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin naszego powiatu, OPSów, Gminnych Komisji Zdrowia oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Komisji Rodziny Zdrowia i Spraw Społecznych przy wsparciu Starosty Legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego.

Na spotkaniu przeanalizowano najważniejsze problemy i potrzeby w dziedzinie ochrony zdrowia psychicznego na terenie powiatu, omówiono też aktualną realizację dotychczasowego programu przyjętego na lata 2018-2020.

W celu jak najlepszego przygotowania zasad działania programu na kolejne lata powołany zostanie zespół koordynujący jego założenia. Kolejne spotkanie, tym razem w formie warsztatów, zostało zaplanowane za miesiąc.

Program skierowany będzie do mieszkańców powiatu w różnym wieku. Ma również pełnić funkcję edukacyjno-profilaktyczną.