Projektujemy ronda na Jagiellońskiej
18 marca 2022
Projektujemy ronda na Jagiellońskiej

W ciągu drogi powiatowej nr 1819W w Legionowie projektowana jest przebudowa istniejących skrzyżowań.  Aby usprawnić ruch oraz zwiększyć bezpieczeństwo, w dwóch lokalizacjach powstaną ronda.

Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej z Mickiewicza w Legionowie. Obecnie trwa procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy prac projektowych. W tym miejscu planowane jest rondo czterowlotowe o średnicy 26 m z wyspami kanalizującymi w ul. Jagiellońskiej oraz oświetleniem.

Rondo powstanie także na krzyżówce ulic Jagiellońskiej i Słowackiego. Prace nad wykonaniem dokumentacji projektowej już trwają. Ich koszt to 116 481,00 zł. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano przed końcem tego roku.