Promyki kolędują
18 grudnia 2020
Promyki kolędują

Zespół Tańca Ludowego „Promyki” przygotował wspaniały prezent świąteczny, po raz drugi w swojej karierze nagrywając płytę z kolędami pt. „A na tym niebie”. Przedsięwzięcie współfinansował Powiat Legionowski.

Krążek zawiera 11 kolęd ludowych i pastorałek we współczesnych aranżacjach. Wydawnictwo powstało, aby upowszechnić polskie tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz zachować i promować rodzimą kulturę ludową. – Mamy nadzieję, że płyta będzie doskonałym prezentem pod choinkę, dostarczając wielu chwil radości i refleksji w tym szczególnym czasie. To dla nas wyjątkowa okazja, by w porze pandemii móc zawitać do domów mieszkańców z dobrą nowiną - mówi dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie Dariusz Skrzydlewski.
Wydanie płyty sfinansowali Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Gmina Wieliszew oraz Powiat Legionowski. Można ją otrzymać w siedzibie Ośrodka Kultury w Wieliszewie (Łajski, ul. Stanisława Moniuszki 2). Liczba dostępnych egzemplarzy ograniczona.