Wojewoda z wizytą w powiecie
17 grudnia 2020
Wojewoda z wizytą w powiecie

Na zaproszenie starosty legionowskiego Sylwestra Sokolnickiego przedświąteczną wizytę w powiecie legionowskim złożył wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania efektów dwóch niezwykle ważnych dla mieszkańców powiatu inwestycji – zakończonej modernizacji ZOZ "Legionowo" i przebudowy kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 1807 w miejscowości Karolino.

Latem 2019 roku rozpoczął się remont przychodni, który objął prawe skrzydło budynku wraz z piwnicami i garażami. Modernizacja polegała na rozbudowie klatki schodowej, reorganizacji gabinetów, wymianie podłóg, instalacji wewnętrznych i uzyskaniu pełnej dostępności budynku dla osób niepełnosprawnych. Wykonana została także instalacja wentylacji mechanicznej ze schładzaniem powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Budynek dostosowano do aktualnych przepisów ochrony pożarowej. Wokół przychodni położono nowe chodniki, pojawiły się elementy małej architektury – ławki, kosze i stojaki na rowery, posadzono rośliny ozdobne oraz drzewa. Był to ostatni etap przebudowy, po

Z kolei niedawno zakończona przebudowa drogi w Karolinie (na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 62 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1805W - ul. Nasielska) obejmowała wymianę nawierzchni, utwardzenie pobocza, wybudowanie jednostronnego chodnika i zjazdów na posesje. Wydzielono również przystanek autobusowy, a droga zyskała nowe odwodnienie. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość zadania to 3 589 730,34 zł, z czego dofinasowanie wyniosło 2 456 233,87 zł. – To właśnie takie małe drogi stanowią o jakości życia. Fundusz Dróg Samorządowych to rzeczywiście dobry wynalazek, on działa, on jest doceniany. To już piąta inwestycja na terenie powiatu realizowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dobrą wiadomością, oprócz tego, że jest droga, to jest również to, że potrafimy współpracować. To jest coś niezwykle ważnego – powiedział podczas wizytacji inwestycji wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.