Przebudowa ul. Partyzantów ze ZRID
31 sierpnia 2022
Przebudowa ul. Partyzantów ze ZRID

Planowana modernizacja drogi powiatowej nr 1820W, ul. Partyzantów w gminie Jabłonna, otrzymała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Postępowanie przetargowe, w wyniku którego poznamy wykonawcę tego przedsięwzięcia, ogłoszone zostanie w ostatnim kwartale tego roku. Prace zaplanowano na blisko dwukilometrowym odcinku – od wiaduktu nad torami w Chotomowie do ronda na skrzyżowaniu ulic Konwaliowej i Kisielewskiego w Jabłonnie. W ramach inwestycji droga zyska nową, wzmocnioną nawierzchnię, poprawiona zostanie jej geometria. Chodniki znajdujące się przy jezdni zostaną dopasowane wysokościowo do wyremontowanej drogi. W ramach korekty skrzyżowań powstaną lewoskręty zlokalizowane na wysokości marketu spożywczego oraz przy pętli autobusowej i przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną. Na wysokości skrzyżowania z ul. Jasną powstać ma czterowlotowe rondo. W rejonie ul. Jasnej zostaną wybudowane zatoki autobusowe. Koszt projektu dla tej inwestycji wyniósł ponad 220 000 zł.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.