Przedpremierowe kino
19 listopada 2021
Przedpremierowe kino

Kontynuując współpracę z kinem Helios Legionowo, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła mieszkańców powiatu na kolejną odsłonę „Kina Otwartego”. Tym razem widzowie obejrzeli, jeszcze przed oficjalną premierą kinową, film „Bo we mnie jest seks” w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz.

Film „Bo we mnie jest seks” to biograficzna opowieść o polskiej Marilyn Monroe, seksbombie czasów PRL-u, aktorce i piosenkarce Kalinie Jędrusik. Obraz jest zapisem jej wzlotów i upadków oraz zawrotnej kariery. W Kalinę Jędrusik wcieliła się fenomenalna Maria Dębska, która za tę rolę otrzymała nagrodę Złotego Lwa. Na planie towarzyszy jej plejada polskich gwiazd- m. in. Borys Szyc i Leszek Lichota.

Gościem po seansie był Andrzej Klim ‒ dziennikarz, redaktor i historyk sztuki, autor książki „Seks, sztuka i alkohol. Życie towarzyskie lat 60.”, który podzielił się swoją wiedzą oraz opowiedział wiele ciekawych anegdot o Kalinie Jędrusik.