Rozmowy o drogach
27 stycznia 2022
Rozmowy o drogach

Powiat Legionowski planuje przebudować trzy drogi na terenie gminy Wieliszew. Podczas spotkania roboczego, które odbyło się 26 stycznia w starostwie, konsultowano charakter projektowanych inwestycji.

Przedstawiciele powiatu ze starostą Sylwestrem Sokolnickim na czele oraz Gminy Wieliszew z wójtem Pawłem Kownackim na czele omawiali oczekiwania i możliwości realizacyjne dotyczące zaplanowanych remontów dróg.

Pierwszą z inwestycji jest przebudowa drogi nr 1822W (ulica Wspólna) na odcinku od skrzyżowania ul. Przedpełskiego z ul. Niepodległości w Wieliszewie (tu planowane jest rondo) do skrzyżowania ul. Wspólnej z ul. Nasielską w Komornicy.

Drugim projektem, będącym na etapie tworzenia koncepcji, jest przebudowa drogi roboczo zwanej „małą obwodnicą Wieliszewa”. Trasa miałaby być pociągnięta śladem obecnej trasy wodociągowej i powstać w wyniku przebudowy ulicy Polnej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 631, tj. ulicy Modlińskiej w Wieliszewie, do drogi powiatowej nr 1818W, czyli ulicy Kościelnej w Łajskach. Powiat przedstawił Gminie Wieliszew trzy warianty tej inwestycji. Po zapoznaniu się z planami Gmina Wieliszew będzie miała czas na przedstawienie własnych wniosków i uwag do prezentowanych koncepcji i założeń projektowych.

Trzecim omawianym przedsięwzięciem były założenia projektowe dotyczące przebudowy drogi nr 1820W (ulic Warszawska) na odcinku od wiaduktu w Chotomowie do Olszewnicy Starej.