Rozstrzygnięcie konkursów w ramach IX Dni Osób Niepełnosprawnych
30 września 2020
Rozstrzygnięcie konkursów w ramach IX Dni Osób Niepełnosprawnych

Znamy już wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach IX Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego 2020. Organizatorzy gratulują nie tylko laureatom, ale wszystkim uczestnikom oraz dziękują ich nauczycielom, terapeutom, rodzinom za zaangażowanie i wsparcie.

WYNIKI KONKURSÓW:

Konkurs Małych Form Scenicznych i Medialnych

Jury w składzie: Paulina Żmijewska - przewodnicząca, Małgorzata Berwid, Ewa Żmijewska, Shandrelica Casper postanowiło przyznać następujące nagrody:

- W kategorii GRUPY TANECZNE pierwsze miejsce ex aequo zajęły grupy Wesołe Nutki za taniec "Coconut Song" oraz Roztańczeni za taniec "Motyl". Dwa wyróżnienia otrzymali Roztańczeni (grupa starsza) za wykonanie Calma oraz grupa Ole za wyczucie rytmu w tańcu latynoskim. Wszystkie zespoły taneczne są z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

- W kategorii GRUPY TEATRALNE - dzieci - pierwsze miejsce otrzymał Klub Małego Aktora z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych za bajkę "O wilku i 7 koźlątkach".
- W tej samej kategorii, w grupie wiekowej młodzież i dorośli, jury przyznało pierwsze miejsce aktorom z grupy teatralnej "Wkręceni" z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity za spektakl na podstawie filmu "Rejs" Marka Piwowskiego.

- W kategorii SOLIŚCI - dorośli - pierwsze miejsce zajęła Bogusława Zaremba, solistka z Warsztatów Terapii Zajęciowej OPS w Legionowie za wykonanie piosenki "Głęboka studzienka". Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Paweł Łączkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy OPS w Legionowie, który wykonał utwór "Jedna z gwiazd".
 

- W kategorii SOLIŚCI - dzieci - pierwsze miejsce przyznano Oliwii Frycz z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych za utwór "Parasolki".

Objawieniem całego przeglądu okazała się orkiestra „Promień Słońca” z PZiSP w Legionowie, która otrzymała GRAND PRIX konkursu za perfekcyjne wykonanie "Kołysanki" Brahmsa na dzwonkach.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę Specjalną przeglądu filmowi "Moje marzenia" Ireneusza Półgęska z Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity za propagowanie hasła "Niepełnosprawność nie oznacza braku marzeń ani chęci do ich realizacji".
 

Konkursy plastyczne

Jury w składzie: Barbara Retmaniak - przewodnicząca, Robert Żebrowski i Andrzej Sobierajski po obejrzeniu i ocenie prac, które wpłynęły na tegoroczne konkursy (konkurs plastyczny w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych oraz konkurs integracyjny „Moja wymarzona kraina”) wyłoniło Laureatów konkursów.

Laureaci:
Patryk Chodkowski, Iwona Grzybowska, Małgorzata Grzybowska, Krzysztof Guzek, Kamil Kostrzewa, Krystian Tkaczyk, Milena Pytel, Wiktoria Stankiewicz, Piotr Streja, Monika Szuflarska, Bartłomiej Ogonowski, Marek Derecki, Jan Długołęcki, Magdalena Kosewska, Piotr Lamparski, Bożena Pawłowska, Ewa Skubisz, Adrian Stankiewicz, Marta Wasserman.


 Konkurs Literacki "Jesteśmy razem"

Jury w składzie Anna Czachorowska, Jan Zumis, Sylwia Piwowar, Iwona Osypowicz, Jerzy Jastrzębski zapoznało się ze wszystkimi nadesłanymi pracami. Podczas oceniania jury zwracało szczególną uwagę na zgodność tematu z regulaminem konkursu, twórczy charakter utworu, bogactwo środków językowych, poprawność stylistyczną i językową, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność oraz ogólną estetykę utworu.
Po merytorycznej dyskusji członkowie jury jednogłośnie przyznali następujące nagrody:
 

I miejsce - kategoria dorośli - Ireneusz Błaszak "Głębia samotności"

I miejsce - kategoria młodzież - Wiktoria Chorążak "Patrząc w przyszłość"

II miejsce - Zuzanna Górecka "A jednak życie jest piękne!"

III miejsce - Natalia Jakubowska "Róża"

Wyróżnienia:

Marta Sakowicz "Miłość nie zna granic"

Artur Makarewicz "Życie moje"

Klaudia Bartniczak "Gwiazdka"

Zuzanna Gadzińska "Dziwna istota"

Wiktoria Staważ "Tacy sami, a ściana między nami”