Seniorzy na zlocie
25 sierpnia 2021
Seniorzy na zlocie

Ogólnopolski Zlot Seniorów „Serock Wita”, zorganizowany przez Fundację „Nowa Wieś”, odbył się w dniach 19-23 sierpnia na terenie gminy Serock, nad Jeziorem Zegrzyńskim, i w Legionowie. Powiat Legionowski wsparł to wydarzenie.

Organizatorzy zapewnili imprezie bogaty program. Znalazły się w nim m.in. wycieczki, rejs statkiem, ognisko i potańcówki, a także wydarzenia kulturalne. Niemałą atrakcją okazało się zorganizowane w legionowskim ratuszu spotkanie pt. "Z Moniuszką o Moniuszce", w którym uczestniczyła Elżbieta Janowska-Moniuszko - prawnuczka słynnego kompozytora. Dla seniorów przygotowano również widowisko poetycko-muzyczne „Pod Brzozami” w Nowej Wsi.

Zlot był okazją do spotkań, rozmów i wypoczynku. Głównym celem imprezy były promocja aktywnego trybu życia wśród seniorów i integracja osób w wieku emerytalnym z całego kraju, a także zaprezentowanie uczestnikom możliwości, jakie daje pobyt nad Jeziorem Zegrzyńskim.

fot. Bartosz Karwacki