Spisali się na medal
16 grudnia 2019
Spisali się na medal

Najbardziej zasłużone dla Legionowa osoby i instytucje zostały wyróżniane podczas uroczystej gali, którą zorganizowano 27 listopada w legionowskim ratuszu. Jednym z laureatów w kategorii działalność samorządowa został starosta Robert Wróbel.

Wydarzenie zorganizowano z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy nadania miastu nazwy Legionowo. Pamiątkowe medale z rąk prezydenta Romana Smogorzewskiego i przewodniczącego Rady Miasta Legionowo Ryszarda Brańskiego otrzymały osoby i instytucje, które charakteryzują szczególne osiągnięcia oraz wkład społeczny i zawodowy na rzecz Gminy Miejskiej Legionowo. Wyróżnienia wręczono w pięciu kategoriach: działalność samorządowa, działalność gospodarcza, działalność społeczna, ochrona zdrowia i bezpieczeństwa oraz oświata, kultura, sport. W sumie przyznano ponad 90 medali.

Uroczystości towarzyszyła prelekcja dyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie Jacka Szczepańskiego dotycząca genezy nadania nazwy Legionowo oraz koncert okolicznościowy.