Strażnica już prawie gotowa
16 grudnia 2019
Strażnica już prawie gotowa

W nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Realizację tej inwestycji Powiat Legionowski wsparł kwotą miliona złotych.

Powstający na terenie u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Nowobarskiej i Alei Krakowskiej  budynek strażnicy jest już niemal gotowy. Montowane jest wyposażenie, zagospodarowywany teren na zewnątrz oraz sadzone drzewa i krzewy.

Nowo wybudowany obiekt strażnicy pomieści komendę powiatową wraz z jednostką ratowniczo-gaśniczą i nowoczesnym zapleczem szkoleniowym, stanowiskiem kierowania, salą szkoleniową, siłownią, pralnią oraz pomieszczeniami socjalnymi. W części administracyjno-biurowej znajdą się m.in. biura wydziałów i komórek organizacyjnych komendy, pomieszczenia kierownictwa, archiwum i sala tradycji. W projekcie uwzględniono również salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży „Iskierka”. Ponadto w części garażowej budynku znajdzie się 6 podwójnych stanowisk dla samochodów ratowniczo – gaśniczych, stacja obsługi aparatów oddechowych, wieża suszenia węży, pomieszczenia techniczne, myjnia oraz magazyny.

Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Budowa, realizowana w ramach Rządowego Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020, rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku.