Spotkanie w Klubie Podróżnika - LATO PEŁNE PRZYGÓD - TREKKING W HIMALAJACH
6 lipca 2020
Spotkanie w Klubie Podróżnika - LATO PEŁNE PRZYGÓD - TREKKING W HIMALAJACH

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika "W 80 dni dookoła...".

Tym razem przeprowadzimy relację na żywo, którą będziemy transmitować w internecie (na naszym profilu Facebook oraz na kanale Youtube).

Gośćmi spotkania będą znani nam już dobrze podróżnicy Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

14 lipca (wtorek) - godzina 19:00. Relacja na żywo!LATO PEŁNE PRZYGÓD - TREKKING W HIMALAJACH

Himalaje kojarzą się najczęściej z ośnieżonymi wysokimi szczytami, które zdobywają tylko doświadczeni wspinacze. Ale niżej - w dolinach oddzielonych od siebie górskimi grzbietami w wioskach i osadach pasterskich żyją mieszkańcy Himalajów. Wiele z tych dolin łączą od stuleci szlaki karawanowe biegnące przez wysokie przełęcze. Dzisiaj wiele z nich stało się trasami trekkingowymi, które przemierzają turyści.

Od 25 lat wędruję po Himalajach jako przewodnik trekkingowy. Na urlop też wybieram Himalaje, wtedy często wędruję z mężem, czasem solo - raczej z lokalnymi przewodnikami niż samotnie. Najbardziej cenię sobie spotkania i rozmowy z ludźmi spotkanymi na szlaku: mieszkańcami, pielgrzymami, turystami. Lubię biwaki w namiotach, przekraczanie potoków, pokonywanie trudności. Wiele razy spędzałam dwa lub trzy letnie miesiące w indyjskiej części Himalajów. O jednym z takich górskich sezonów - obfitującym w przygody lecie 2015 opowiem podczas naszego spotkania.

Katarzyna Mazurkiewicz
Przewodniczka wypraw poznawczych i trekkingowych, lubi opowiadać o świecie i ludziach podczas wypraw i pokazów slajdów.
Wspólnie z mężem Andrzejem prowadzi Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotuje wyprawy do Indii i w Himalaje, prezentuje pokazy slajdów oraz organizuje festiwal TERRA. Zbierając materiały do pokazów slajdów i przygotowując nowe trasy trekkingowe odbyła wiele wyjazdów w różne rejony Himalajów. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Tybet, Turcję, Gruzję a także Wenezuelę i Tanzanię. Lubi wracać w te same miejsca a szczególnie chętnie wraca w indyjskie Himalaje, które zafascynowały ją swoją różnorodnością krajobrazową i kulturową. Jest współautorką przewodnika trekkingowego "Himalaje indyjskie" oraz albumu "Himalaje - szlakiem karawan i pielgrzymów".

Więcej informacji: www.terra.waw.pl , www.festiwalterra.pl