Ruszyła przebudowa lewoskrętu – będą utrudnienia
19 sierpnia 2019
Ruszyła przebudowa lewoskrętu – będą utrudnienia

Dziś rozpoczęły się prace przy rozbudowie lewoskrętu z ul. Sobieskiego w ul. Warszawską w Legionowie. Jeśli uda się je przeprowadzić zgodnie z przyjętym harmonogramem, to inwestycja zostanie zrealizowana do końca września br.

Z samego rana na teren budowy weszli drogowcy, którzy rozpoczeli prace. Przez kilka dni w rejonie skrzyżowania mogą pojawić się utrudnienia, ale będzie ono przejezdne. 23 sierpnia (piątek) w godzinach wieczornych planowane jest wyłączenie skrzyżowania z ruchu. W tym czasie rozebrane zostaną krawężniki, betonowe obrzeża i chodniki, sfrezowana zostanie nawierzchnia i położona zostanie nowa warstwa masy asfaltowej. Prace mają potrwać do niedzielnego poranka 25 sierpnia. Następnie wykonane zostaną pozostałe prace - ułożenie chodników, przebudowa sygnalizacji świetlnej,  wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, przygotowanie trawników. Nie będą one jednak wymagały zamknięcia drogi.

Realizacja wartego blisko 349 tys. zł. zadania potrwa sześć tygodni. Wykonawca udziela pięcioletniej gwarancji na przeprowadzone prace.