Strażacy na medal
20 maja 2019
Strażacy na medal

W niedzielę 18 maja br., w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji oraz strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu legionowskiego. Powiat Legionowski reprezentował wicestarosta Legionowski Konrad Michalski.

Podczas wydarzenia ślubowanie złożyli druhowie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Legionowo, wręczono medale i odznaczenia, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe w korpusach oficerów, aspirantów oraz podoficerów. Starosta legionowski, za pełną gotowość do niesienia pomocy, niezłomność, konsekwencję i godny naśladowania upór w działaniu, nagrodził wyróżniających się funkcjonariuszy PSP oraz druhów OSP Legionowo, dziękując im za poświęcenie i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu legionowskiego.

Wydarzenie zakończyła tradycyjna parada pojazdów pożarniczych ulicami Legionowa.

Fot. Marek Karpowicz