Strażnica już z aktem erekcyjnym
16 października 2018
Strażnica już z aktem erekcyjnym

16 października br. uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny pod budowę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Legionowie. Powiat Legionowski przekaże na realizację tej inwestycji milion złotych.

Strażnica powstaje u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Nowobarskiej i Alei Krakowskiej. Powiat Legionowski aktywnie uczestniczył w staraniach mających na celu pozyskanie tego terenu od Skarbu Państwa. Pod koniec listopada ub. r. podpisany został akt notarialny, na mocy którego Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przekazano działkę. Prace budowlane ruszyły w sierpniu br.

Nowo wybudowany obiekt strażnicy pomieści komendę powiatową wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą oraz nowoczesnym zapleczem szkoleniowym. W projekcie uwzględniono również salę edukacyjną dla dzieci i młodzieży „Iskierka”. Budynek będzie spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Zakończenie tego etapu prac planowane jest na II kwartał 2020 roku.

Lokalizacja nowej strażnicy w strategicznym punkcie miasta pozwoli na skrócenie czasu dojazdu do zdarzeń oraz poprawi zabezpieczenie operacyjne rejonu chronionego a tym samym bezpieczeństwo mieszkańców na terenie powiatu.

W uroczystym podpisaniu i wmurowaniu aktu erekcyjnego wziął udział starosta Robert Wróbel. Powiat Legionowski uczestniczył w pozyskiwaniu działki pod inwestycję oraz wesprze budowę strażnicy kwotą miliona złotych