Sukces mastersów z Delfina
4 grudnia 2017
Sukces mastersów z Delfina

W dniach 2-3 grudnia  br. na olimpijskiej pływalni Warszawianka odbyły się XXII Otwarte Mistrzostwa Warszawy Masters. UKS Delfin Legionowo reprezentowali Karolina Modzelan, Krzysztof Żbikowski i Michał Perl.

W zawodach uczestniczyło ponad 353 zawodników z 63 klubów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy  wystartowali w konkurencjach sprinterskich na 50 metrów stylem klasycznym i dowolnym. Dla Karoliny i Krzysztofa był to pierwszy start jako masters na długim basenie.

Na 50 m stylem klasycznym Karolina Modzelan zajęła drugie miejsce w kategorii 30-34 lat, uzyskując czas 40,55 sekundy. Michał i Krzysiek w kategorii 20-24 lat zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce z czasem 29,47 sekundy i 30,51 sek. Następnego dnia nasi reprezentanci ścigali się na dystansie 50 m stylem dowolnym. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii okazała się Karolina zwyciężając z czasem 31,59 sek. Wśród mężczyzn w najmłodszej kategorii wiekowej ponownie wygrywał Michał Perl uzyskując czas 24,82 sek., a na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Żbikowski z czasem 26,22sek.

To był udany sprawdzian naszych zawodników. Pomimo niewielu godzin treningowych, spowodowanych dużym obłożeniem basenów, legionowscy mastersi pokazują, że upór w dążeniu do celu przynosi zamierzone efekty.

Gratulujemy i czekamy na kolejne udane występy naszych MASTERSÓW!