Świąteczny Podwieczorek
13 grudnia 2021
Świąteczny Podwieczorek

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził słuchaczy ostatni  w tym roku koncert z cyklu Muzyczne Podwieczorki organizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Projekt powstał przy współpracy z Instytutem Muzyki Dawnej i wsparciu Powiatu Legionowskiego.

12 grudnia w koncercie pt.  „Grudniowe impresje” wystąpili: Małgorzata Grzywacz – obój, Wojciech Sokołowski – klarnet oraz Michał Jung - fortepian, klawesyn. Od września 2020 roku odbyły się koncerty w wersji stacjonarnej oraz w formie transmisji online. Ich celem było zaprezentowanie mieszkańcom powiatu legionowskiego najwspanialszych dzieł muzyki klasycznej. Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem publiczności. Miłośnicy sztuki wysokiej mogli wziąć udział  w koncertach prezentujących muzyczne  dziedzictwo, granych w różnych stylach przez rozmaitych artystów.

Już dziś zapraszamy na noworoczną odsłonę cyklu. 9 stycznia w programie pn.  „Warszawskie Impresje” zaprezentują się Jarosław Praszałek na fortepianie, Dominik Lechowicz - gitara basowa oraz perkusista Kacper Majewski.

fot. CKiCz w Serocku