Światowy Dzień Piłki Nożnej
10 grudnia 2021
Światowy Dzień Piłki Nożnej

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Piłki Nożnej. Dla wielu mieszkańców powiatu legionowskiego to ważne święto, wszak futbol jest sportem, który jako naród kochamy.

Przy okazji Światowego Dnia Piłki Nożnej warto przypomnieć, że dwa lata temu powstała Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego. Projekt ten zakłada zgromadzenie najbardziej utalentowanych i pracowitych zawodników na co dzień grających w działających na terenie powiatu klubach. Dzięki temu rozwiązaniu młodzi uczestnicy, konkurując na wysokim poziomie, mają lepsze warunki do sportowego rozwoju.

Projekt jest skierowany do roczników od 2009 do 2012. Poza konkurowaniem na lokalnych boiskach nasi reprezentanci stają do walki na krajowych i międzynarodowych arenach. Jednym z największych turniejów, w których brała udział Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego, były mistrzostwa w Dusseldorfie. Grały tam takie europejskie potęgi piłkarskie, jak: Bayern Monachium, Inter Mediolan, Manchester City, Juventus Turyn, Benfica Lizbona, Sporting Lizbona, Celtic Glasgow.

Drugim przedsięwzięciem Powiatu Legionowskiego związanym z futbolem jest Piłkarska Liga Powiatu Legionowskiego. Pomysłodawcą był klub Sokół Serock. Realizacji projektu podjął się Powiat Legionowski. Rozgrywki wystartowały w 2016 r. Dotychczas rozegrano 14 edycji tego turnieju. Rokrocznie startuje w nim kilkuset młodych piłkarzy z kilkunastu klubów. Część z nich przyjeżdża do nas spoza terenu powiatu doceniając dobrą organizację Ligi. Ideą organizatorów jest umożliwienie wszystkim chętnym grania z rówieśnikami prezentującymi podobny poziom sportowy.

Podczas meczów w ramach turniejów związków piłki nożnej występują na boisku tylko najsilniejsi. Reszta piłkarzy „grzeje ławę”. Piłkarska Liga Powiatu Legionowskiego organizuje rozgrywki tak, aby każdy zainteresowany miał szansę na grę.

Przed nami XV edycja Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego - zima 2021/2022. Planujemy zorganizowanie turniejów halowych na tyle, ile pozwolą nam przepisy sanitarne związane z pandemią. Rozgrywki być może uda się wznowić już w grudniu.

Światowy Dzień Piłki Nożnej został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony co roku 10 grudnia.