Szkolna EKOrywalizacja
4 stycznia 2021
Szkolna EKOrywalizacja

Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny "Myśl globalnie, działaj lokalnie. Segregujesz - zyskujesz." To już druga edycja wydarzenia, którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie właściwych nawyków oraz promowanie segregowania odpadów.

Zadanie konkursowe, jakie młodzieży szkolnej z prowadzonych przez Powiat placówek wyznaczyli organizatorzy, polegało na zebraniu jak największej ilości segregowanych odpadów komunalnych, podzielonych na trzy kategorie: makulatura, baterie oraz plastikowe nakrętki. W kategorii „Najlepsza placówka oświatowa” zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące w Stanisławowie Pierwszym. "Najlepszym uczniem" okazała się Wiktoria Wilkowska z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Serocku. Natomiast "Najlepszym opiekunem" okrzyknięto Annę Gruszczyńską z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Serocku.

W konkursie, trwającym od 25 stycznia 2020 r. do 30 września 2020 r., wzięło udział 43 uczniów z pięciu placówek oświatowych, którzy pod opieką wychowawców zebrali łącznie 4410,79 kg makulatury, 192,98 kg baterii oraz 556,98 kg nakrętek.