Sztuka nad Narwią
3 października 2018
Sztuka nad Narwią

I Nadnarwiańskie Spotkania ze Sztuką odbyły się 30 września br. w Serocku.

Przybyli do sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa goście mogli podziwiać fotografie Elżbiety Anny Borkowskiej podczas wernisażu rozpoczynającego wystawę prac autorki pn. „Zobaczyć świat oczami Anny”. Podczas imprezy odbył się także finisaż wystawy drewnianych rzeźb Janusza Dłużniewskiego, którego prace można było oglądać na placu przed CKiCz w Serocku od 7 września br. Juliusz Erazm Bolek, laureat Nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO, wygłosił poemat pt. „Sekrety Życia”. Wieczór uświetnił recital Dariusza Wasilewskiego i jego zespołu.

Spotkanie poprowadził Jarosław Wasik, znany piosenkarz wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym starosty legionowskiego Roberta Wróbla oraz burmistrza Miasta i Gminy Serock Sylwestra Sokolnickiego.