7 października 2019

Sztuka znad Narwi

„II Nadnarwiańskie spotkania ze sztuką” odbyły się 6 października w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. To druga edycja artystycznego wydarzenia, którego celem jest promowanie lokalnych artystów skupiających się w obrębie rzeki Narew.

Przybyli do CKiCz goście mieli okazję obcować z różnymi dziedzinami sztuki oglądając plenerową wystawę fotografii Katarzyny Leszczyńskiej pt. "Przestrzenie" oraz wystawę malarstwa Magdaleny Dołęgowskiej pn. „Uniesienie”, a także uczestnicząc w spotkaniu z poezją Przemysława Składanka „Biegłem przez…”. Zwieńczeniem wieczoru był spektakl muzyczny „Dworcomania” w wykonaniu Teatru Piosenki Elżbiety Zapendowskiej przy wsparciu inscenizacyjnym Anny Kutkowskiej. Spotkanie poprowadził  Jarosław Wasik, znany piosenkarz wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej.

Impreza została objęta patronatem honorowym Starosty Legionowskiego Roberta Wróbla oraz Burmistrza Miasta i Gminy Serock Artura Borkowskiego, a współorganizatorem była Powiatowa Instytucja Kultury PIK w Legionowie.

Wystawę fotografii „Przestrzenie” Katarzyny Leszczyńskiej, która jest wystawiona przy Sali widowiskowej CKiCZ w Serocku można będzie oglądać do listopada br.

 

Fot. CKiCz w Serocku / Monika Parzonko