Taka skarbnik to skarb
31 maja 2019
Taka skarbnik to skarb

Podczas ogólnopolskiego 7. Kongresu „Perły Samorządu”, który odbył w dniach 23-24 maja 2019 r. w Gdyni, skarbnik Powiatu Legionowskiego Dorota Łyszkowska odebrała wyróżnienie w rankingu Skarbnik Samorządu Dziennika Gazety Prawnej w kategorii powiatów powyżej 60 tysięcy mieszkańców.

Sprawne zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego to m.in. budowa funkcjonalnej infrastruktury, określenie priorytetów rozwojowych oraz ciągłe podnoszenie jakości życia mieszkańców. Osiągnięcie tych celów nie byłoby możliwe bez umiejętnego zarządzania budżetem gminy i powiatu. Z takiego właśnie założenia wyszli organizatorzy plebiscytu i postanowili nagrodzić najlepszych samorządowych skarbników. - Nigdy dość doceniania pracy skarbników, bo zapewnienie stabilności finansowej jest olbrzymią sztuką. Te wyróżnienia są docenieniem ich ciężkiej pracy na rzecz nas - obywateli - stwierdził prowadzący galę Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Wyróżnienie dla skarbnik Doroty Łyszkowskiej to kolejne potwierdzenie, że finanse powiatu legionowskiego są w dobrych rękach i w doskonałej kondycji.

Kongres Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów.