Testowali znajomość zasad bezpieczeństwa
5 kwietnia 2019
Testowali znajomość zasad bezpieczeństwa

Uczniowie szkół z terenu powiatu legionowskiego po raz kolejny wzięli udział w testach wiedzy, sprawdzających znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego. 5 kwietnia br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie odbył się etap powiatowy 42. edycji turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” pod patronatem Starosty Legionowskiego.

Do powiatowych zmagań stanęli uczniowie ze szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali dwa testy, sprawdzające wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie, a w klasyfikacji indywidualnej przodował Kacper Wiącek, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie. Zwycięska ekipa z Jabłonny będzie reprezentowała nasz powiat w rozgrywkach w Warszawie.