Umowa na karetki nadal dla ZOZ „Legionowo”
23 lutego 2021
Umowa na karetki nadal dla ZOZ „Legionowo”

Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” ponownie wygrał konkurs i dalej będzie wykonywał świadczenia zdrowotne w zakresie ratownictwa medycznego na obszarze powiatu legionowskiego.

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia pod koniec stycznia ogłosił postępowanie w trybie konkursu ofert w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie ratownictwa medycznego na okres od 1 kwietnia 2021 r. do 31 grudnia 2022 r. Postępowanie konkursowe spowodowane było zakończeniem obowiązywania dotychczasowej umowy oraz faktem, że od 1 stycznia 2021 r. dyspozytornie medyczne funkcjonują w strukturach urzędów wojewódzkich, a koszty związane z ich finansowaniem zostały wyłączone z kosztów funkcjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego.

W celu utrzymania dotychczasowej umowy współpracy na realizację wyżej wymienionych zadań  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie ogłosiła konkurs na wykonywanie   świadczeń   zdrowotnych     w zakresie ratownictwa medycznego w ramach podwykonawstwa w Rejonie Operacyjnym nr 14/01 (powiat legionowski) z miejscami wyczekiwania w: Legionowie, Jabłonnie, Zegrzu, Serocku. Konkurs rozstrzygnięto 3 lutego, wybierając ofertę ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. Stosowną umowę współpracy podpisano 11 lutego. Koszt tego zadania to 9 mln 280 tys. zł.