Uproszczone oferty realizacji zadań publicznych - "Nadzieja"
17 kwietnia 2019
Uproszczone oferty realizacji zadań publicznych - "Nadzieja"

16 kwietnia 2019 r. Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował  uproszczoną ofertę realizacji zadań publicznych złożoną przez organizację pozarządową z zakresu: działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Organizacja zajęć ruchowych przy wykorzystaniu stacjonarnego, elektronicznego sprzętu do ćwiczeń fitness cardio.

Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” w ramach realizacji zadania publicznego zakupi i udostępni seniorom - mieszkańcom Powiatu Legionowskiego stacjonarny, elektroniczny sprzęt do ćwiczeń fitness cardio. Projekt zakłada zakup bieżni do biegania w ilości 1szt., rowerka eliptycznego – 1szt. oraz roweru treningowego – 1szt. Nabycie przez Wnioskodawcę wyżej wymienionego sprzętu uzupełni dotychczasowe wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego na zajęcia ruchowe, które znajduję się w siedzibie stowarzyszenia. Do tej pory udało się Wnioskodawcy udostępnić seniorom, sprzęt do ćwiczeń w postaci: profesjonalnych mat, gumowych piłek, motylków, gumowych taśm, steppera, ciężarków oraz rowerka eliptycznego, który niestety jest już bardzo wyeksploatowany i w zasadzie nie nadaje się do użytku.

Realizacja zadania umożliwi osobom starszym zamieszkującym obszar Powiatu Legionowskiego zachować jak najdłużej optymalną sprawność fizyczną i samodzielność ruchową, która będzie wynikiem nieodpłatnej możliwości korzystania z profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń fitness cardio w siedzibie Wnioskodawcy. W okresie realizacji projektu zostanie przeprowadzona kampania informacyjno - promocyjna zadania (ulotki, plakaty, informację w lokalnej prasie oraz TV Legionowo), która swoim zasięgiem obejmie obszar całego Powiatu Legionowskiego.

Dodatkowo zostanie również wykorzystana oficjalna strona www stowarzyszenia i FB. W sekretariacie Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Legionowie będą prowadzone zapisy umożliwiające stworzenie miesięcznego harmonogramu korzystania z pomieszczenia i sprzętu, który się w nim znajduje.
Zapisy  będą prowadzone drogą telefoniczną, pocztą elektroniczną e-mail, jak również potencjalni beneficjenci będą mogli dokonać zapisu osobiście.  Planowany harmonogram zadania zakłada możliwość ćwiczeń w czasie pracy stowarzyszenia tj. od poniedziałku do piątku (wykluczając dni świąteczne) w godzinach 8.00-16.00, co daje dostęp do ćwiczeń na tym sprzęcie 40 godzin w tygodniu. Na wszystkich zakupionych rzeczach znajdzie się informację mówiąca o tym, że zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W zadaniu przewidziany został udział około 50 dorosłych (55+)  kobiet i mężczyzn, mieszkańców Powiatu Legionowskiego . Warunkiem uczestnictwa w projekcie będzie konieczność posiadania zaświadczenia lekarskiego oraz przestrzeganie ustalonego przez Wnioskodawcę harmonogramu.

Miejscem realizacji projektu będzie siedziba Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” – 05-120 Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 3.

Pliki do pobrania: