Wędrujace Czytanie z Tomaszem Samojlikiem
26 czerwca 2024
Wędrujace Czytanie z Tomaszem Samojlikiem

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną odsłonę Wędrującego Czytania, które odbędzie się w kilku lokalizacjach powiatu legionowskiego. W tej edycji będziecie mieli okazję poznać naszego niesamowitego gościa – Tomasza Samojlika – biologa, popularyzatora przyrody, rysownika i twórcę komiksów.

Zapraszamy na warsztaty „Chodź, narysuj mi las” oparte na książkach „Żubr Pompik”, „O rety! Przyroda”, „Pikotek chce być odkryty” oraz komiksach „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”.

Warsztaty pokażą dzieciom, jak w prosty sposób narysować las i zamieszkujące go zwierzęta, od najmniejszych ryjówek po największe żubry. Przy okazji wspólnego rysowania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wielu zaskakujących rzeczy o zwyczajach i zachowania zwierząt oraz o tym, jak niezwykłe jest miejsce ich życia – las.

Zapraszamy na pięć leśnych spotkań z Tomaszem Samojlikiem:

30 lipca, godzina 10:00, Legionowo, Park Solidarności za urzędem miasta, ul. Sowińskiego 6;

30 lipca, godzina 12:00, Jabłonna, park obok Pałacu w Jabłonnie, ul. Modlińska 105;

31 lipca, godzina 9:00, Wieliszew, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Stanisława Moniuszki 2 (róg Nowodworskiej);

31 lipca, godzina 11:00, Serock, Centrum Kultury i Czytelnictwa, ul. Pułtuska 35;

31 lipca, godzina 13:00, Nieporęt, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt, ul. Dworcowa 9a.

Wędrujące Czytanie to akcja organizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Legionowie, która ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z powiatu legionowskiego. Odbywa się każdego lata od roku 2019 w pięciu lokalizacjach powiatu, tj.: Jabłonnie, Legionowie, Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie we współpracy z tamtejszymi bibliotekami. Wędrujące Czytanie to spotkania z pisarzami literatury dziecięcej, podczas których autorzy czytają swoje książki oraz zapraszają czytelników do różnych animacji literackich. Każdej odsłonie wydarzenia towarzyszą inne tematy i motywy.