Wiosennie zaczarowali jesienią
14 października 2018
Wiosennie zaczarowali jesienią

Za nami wyjątkowy koncert inaugurujący przyszłoroczną, jubileuszową odsłonę X Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Wiosenne Czarowanie”. Powiat Legionowski był współorganizatorem tej imprezy.

Tym razem harcerze zaczarowali nie wiosną, a jesienią i nie w Legionowie, tylko w Wieliszewie. Koncert „Projekt Wiosenne Czarowanie” rozpoczęto od wręczenia przez zastępcę komendanta Hufca ZHP Legionowo phm. Lidię Kitaj oraz współtwórcę festiwalu Roberta Próchnickiego podziękowań dla harcerek i harcerzy za organizację tegorocznego Wiosennego Czarowania. Wyjaśniono także, co kryje się pod hasłem: Mam Tę Moc, które będzie przewodzić kolejnej edycji festiwalu. Okazało się, że chodzi o działania mające na celu eliminacje barier w dostępnie do przedsięwzięć kulturalnych dla osób z niepełnoprawnościami. Jednym z takich działań będą warsztaty „Rehabilitacja przez Sztukę””, będące części przyszłorocznej 10. edycji festiwalu. Następnie publiczność porwał koncert gitarowy w wykonaniu barda i radiowca, człowieka ballady – Leszka Kopcia. Na deser zaserwowano koncert mistrzów poezji śpiewanej – zespołu Bez Jacka.

Koncert był okazją do spotkania wypełnionego muzyką, radością i dobrą zabawą oraz do integracji środowiska harcerskiego. Uczestniczyli w nim harcerze i zuchy nie tylko z terenu powiatu legionowskiego, ale także z powiatu nowodworskiego, a także mieszkańcy i goście z Warszawy.

Jesienny koncert zapowiadający przyszłoroczne Wiosenne Czarownie zaostrzył apetyt miłośników piosenki harcerskiej. Na szczęście do kwietnia już nie tak daleko…