Wrześniowe archi-plenery malarskie
4 września 2020
Wrześniowe archi-plenery malarskie
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie PIK zaprasza na Wrzesniowe Archi-plenery.
 
5, 12 i 19 września 2020 r. (soboty) w godzinach 10.00-14.00 w podanych wcześniej lokalizacjach odbędą się plenery artystyczne, podczas których nad uczestnikami czuwać będzie i twórczo inspirować absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, malarka Katarzyna Gawlik.
 
Plenery – co tydzień w innym miejscu – będą dotyczyły zabytków powiatu legionowskiego oraz otaczającego je krajobrazu.
Wybrane prace zostaną zaprezentowane na WYSTAWIE poplenerowej w październiku.
Na warsztaty malarskie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat, bez względu na artystyczne doświadczenie.
Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (imię, nazwisko i telefon kontaktowy przesłane na adres e-mail: animacja@pik.legionowski.pl). Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS na stronie: www.pik.legionowski.pl.
Technika tworzenia jest dowolna. Przybory malarskie – papier, farby, pędzle, woda, naczynia itd. itp. oraz ewentualne krzesła/stoliki każdy uczestnik/uczestniczka spotkania organizuje we własnym zakresie.
W razie niesprzyjającej aury w danym dniu plener zostaje odwołany.
O prowadzącej:
Katarzyna Gawlik ‒ absolwentka warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w pracowni malarskiej prof. Urszuli Mroczek. Z wyróżnieniem ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz, w pracowni projektowej doc. Henryki Gałązki i malarskiej prof. Grzegorza Pabla. Podczas poszukiwań swojej artystycznej drogi malowała, tworzyła collage oraz instalacje. Zawodowo zajęła się projektowaniem wnętrz. W ostatnim czasie wraca do swojej pierwszej miłości ‒ malarstwa.