wSPAniała sztuka
22 września 2018
wSPAniała sztuka

Najnowsze osiągnięcia technologiczne branży wellness&spa zestawione z rzeźbami i obrazami lokalnych artystów mieli okazję podziwiać mieszkańcy powiatu podczas Artystycznego Relaksu. Wydarzenie patronatem objął starosta legionowski.

Dla jednych relaks to wieczór przy kominku albo gorąca kąpiel z pianą. Inni relaksują się, gdy mogą obcować ze sztuką. A gdyby tak połączyć te dwa światy? Na taki właśnie pomysł wpadli organizatorzy wydarzenia Sztuka. Design. Wellness – legionowska Firma Koperfam, producent kominków i wyposażenia wellness oraz Mazowiecki Związek Artystów Sztuk Pięknych. – Nasza inicjatywa to nie tylko sposobność dla artystów do pokazania swoich prac w naszej siedzibie i dla firm do zaprezentowania swoich produktów, ale to także okazja, aby poznać się wzajemnie. W organizacji wydarzenia pomogło wielu ludzi, zaangażowało się wiele instytucji, a mieszkańcom bardzo podoba się, to co zrobiliśmy. Dlatego, jeśli w przyszłości będzie taka możliwość, chętnie to powtórzymy - wyjaśnia prezes Koperfam Barbara Koper.

Swoje prace zaprezentowało blisko pięćdziesięciu artystów, a kilkanaście firm z naszego terenu przybliżyło gościom swoją ofertę. Taki mariaż sztuki i biznesu można uznać za bardzo udany. Pozostaje mieć nadzieję, że  impreza będzie mała swój ciąg dalszy.

Nigdy przedtem prywatny przedsiębiorca z terenu powiatu nie udostępnił wnętrz swojej siedziby, aby lokalni artyści mogli zaprezentować mieszkańcom swoje prace. Artystyczny Relaks to świetny przykład na to, że sztuce i nowoczesnej technologii jest po drodze