Wsparcie dla powiatowych inwestycji
8 września 2020
Wsparcie dla powiatowych inwestycji

Powiat Legionowski złożył wniosek, dzięki któremu otrzyma ponad trzy miliony złotych przekazywane przez Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone formie dotacji dla gmin, powiatów i miast na realizowane przez nie zadania inwestycyjne. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. - Cieszę się, że rząd wspiera inwestycje samorządowe, wykorzystując instrumenty finansowe Tarczy Antykryzysowej. Powiat pozyska środki w wysokości 3 101 150,00 zł, które przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe lub kubaturowe. Dzięki funduszom zewnętrznym możemy szybciej podjąć się realizacji planowanych zadań - mówi starosta legionowski Sylwester Sokolnicki.