XIII tom Rocznika Legionowskiego
9 grudnia 2021
XIII tom Rocznika Legionowskiego

Towarzystwo Przyjaciół Legionowa wraz z Muzeum Historycznym w Legionowie wydali XIII tom „Rocznika Legionowskiego”.

„Rocznik Legionowski” to pierwszy periodyk historyczny, który ukazuje się na naszym terenie od 2004 roku. Najnowsza publikacja tradycyjnie zawiera materiały historyczne dotyczące Legionowa oraz powiatu legionowskiego, recenzje publikacji dotyczących miasta, które ostatnio ukazały się drukiem, kącik poezji i kalendarium działań Towarzystwa. Wydawnictwo jest efektem pracy zespołu redakcyjnego złożonego głównie z regionalistów z TPL oraz działaczy społecznych z terenu Mazowsza. Jego prezentacja miała miejsce 14 grudnia. W tym roku „Rocznik Legionowski” znalazł się w wykazie punktowanych czasopism naukowych. Wydawnictwo mozna kupić w legionowskich księgarniach.