Zabawa w kodowanie
14 września 2020
Zabawa w kodowanie

Młodzi amatorzy programowania mieli okazję podszkolić umiejętności podczas bezpłatnych warsztatów „Koduj z Gigantami” zorganizowanych już po raz kolejny w Legionowie.

Uczestnicy – dzieci i młodzież, pod okiem doświadczonych programistów, poznali podstawy tworzenia gier i aplikacji na telefon, najpopularniejsze programy i gry komputerowe, zaliczyli kurs programowania i poznali zagadnienia związane z hackingiem. - W całej Polsce ponad sześć tysięcy dzieci skorzysta z naszych warsztatów. Celem jest propagowanie idei i nauki programowania, nauka kreatywnego i logicznego myślenia. Staramy się skierować uwagę dzieci na wartościowe i twórcze wykorzystanie komputera. Uczestniczy uczą się zaprogramować grę, program lub aplikację na telefon. Mamy zajęcia dostosowane do każdej grupy wiekowej. Dzieci wychodzą z warsztatów zadowolone, ze świadomością, że programowanie nie jest trudne. Jednocześnie rozbudzają zainteresowania, za którymi mogą pójść w przyszłości – mówi organizatorka warsztatów Agnieszka Paziewska.

Bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” to wydarzenie promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Spotkania odbywają się w miastach całej Polski i mają na celu zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami oraz zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.
Legionowskiej edycji warsztatów patronował starosta legionowski.