2 maja 2019

Zbliżenie na sztukę

Wystawa zdjęć autorstwa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, wykonanych w ramach międzynarodowego projektu „Zoom Yourself”, miała swój wernisaż  30 kwietnia br. w atrium legionowskiego ratusza.

Fotografie zostały zrobione w ciągu ostatniego półrocza na potrzeby międzynarodowego projektu eTwinning „Zoom Yourself”, w którym brały udział szkoły z kilku krajów. Nasza grupa projektowa liczyła dziesięcioro uczniów z klas przysposabiających do zawodu. Uczestnicy wzięli udział w trzech sesjach z udziałem profesjonalnych fotografów, uwieczniając architekturę, przyrodę oraz siebie nawzajem. Plenery odbyły się jesienią w parku w Jabłonnie, następnie zimą w Serocku i nad zalewem Zegrzyńskim. Ostatnią sesję zrealizowano w stylowych wnętrzach i malowniczym otoczeniu pałacu w Jabłonnie. Była to wyjątkowa sesja w kostiumach z epoki napoleońskiej, a jej uczestnicy wystąpili w podwójnej roli modeli i fotografów. Wernisaż uświetniła swoim występem Gośka Andrzejewska.

W wydarzeniu udział wzięli starosta legionowski Robert Wróbel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichocki oraz zaproszeni goście. Prace można oglądać do końca maja br.