Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - "Seniorzy dzieciom"
6 maja 2019
Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - "Seniorzy dzieciom"

26 kwietnia 2019 r. Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował  uproszczoną ofertę realizacji zadań publicznego złożoną przez organizację pozarządową pt. ,,Seniorzy dzieciom" mającą na celu rozwijanie międzypokoleniowego dialogu.

Stowarzyszenie Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka w ramach realizacji zadania publicznego ,,Seniorzy dzieciom" chce pokazać , że na płaszczyźnie dziedzictwa kulturowego, zabawy i ponadczasowych wartości jakimi jest między innymi nawiązywanie więzi społecznych i rodzinnych konflikt rodzinny nie istnieje. Wykorzystanie sztuki jako narzędzia sprzyja kreatywności, podtrzymywaniu poczucia własnej wartości i użyteczności.Seniorzy podczas warsztatów poznają swoje mocne strony, sami stworzą scenografie i kostiumy.Proponowany sposób pracy nad budowaniem spektaklu od początku do końca ma nieoceniony wpływ na poznanie i poszerzenie swoich ,możliwości ruchowych, wokalnych, plastycznych i manualnych.Praca w grupie zwiększa motywację i zaufanie do własnych możliwości.

Podczas warsztatów teatralnych seniorzy stworzą, pod okiem instruktorów, spektakl dla dzieci pt. ,,Czerwony Kapturek''. Bajka zostanie zaprezentowana w przedszkolach na terenie powiatu legionowskiego i w Sali Widowiskowej legionowskiego Ratusza.

Kontakt seniorów z dziećmi w  takiej formie ma nieocenioną wartość dla obu stron.

Wartość projektu została wyceniona na 4500 zł, z czego 3000 zł pokryje Powiat Legionowski w ramach przekazanej Stowarzyszeniu dotacji.

Pliki do pobrania: