Zmarła Janina Ziemichód
26 maja 2022
Zmarła Janina Ziemichód

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janiny Ziemichód - wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie i Gimnazjum w Łajskach.

Ś.p. Janina Ziemichód była absolwentką pedagogiki o specjalności edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z historii. Od 40 lat mieszkała w Legionowie i cały ten czas związana z oświatą, początkowo jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, a później jako nauczyciel historii w szkole podstawowej i gimnazjum.

Przez dwadzieścia lat pełniła funkcje kierownicze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, jako wicedyrektor, następnie jako dyrektor palcówki. Była współautorką utworzonego przy Szkole Podstawowej nr 6 w Legionowie liceum ogólnokształcącego oraz dyrektorem Gimnazjum w Łajskach, gdzie brała udział w realizacji projektu edukacji włączającej.

Rodzinie i Najbliższym, do głębi poruszeni tą stratą, serdeczne wyrazy współczucia składają: Sylwester Sokolnicki Starosta Legionowskiw imieniu Zarządu Powiatu, Leszek Smuniewski Przewodniczący Rady Powiatu w Legionowie – w imieniu Rady Powiatu.