Kto zbuduje drogę w Komornicy?
21 listopada 2022
Kto zbuduje drogę w Komornicy?

Powiat Legionowski ogłosił postępowanie przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawcy rozbudowy drogi powiatowej nr 1822W w gminie Wieliszew.

Inwestycja realizowana będzie na ul. Wspólnej. Rozbudowa obejmie odcinek od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 632 w Komornicy do skrzyżowania z tzw. wodociągówką - ul. Przedpełskiego, położoną na granicy Komornicy i Wieliszewa. Tu zbudowane zostanie czterowlotowe rondo o średnicy zewnętrznej 26 m, którego budowa jest kluczowym elementem tej inwestycji. Poprawa infrastruktury drogowej w dalszej części polegać będzie na położeniu nowej nawierzchni, budowie zjazdów, chodników, zatok autobusowych i elementów ścieżki rowerowej, doświetleniu przejść dla pieszych oraz przebudowie sieci elektroenergetycznej. Droga zyska również nowe oznakowanie poziome i pionowe. Termin składania ofert mija 24 listopada.

Przebudowa drogi nr 1822W w gminie Wieliszew to kolejna inwestycja, na którą
Powiat Legionowski pozyskał dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.