Liceum zgodnie z planem
23 marca 2023
Liceum zgodnie z planem

Największa inwestycja kubaturowa Powiatu Legionowskiego – budowa siedziby Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym - trwa od kwietnia ubiegłego roku i realizowana jest zgodnie z harmonogramem.

W okresie jesienno-zimowym rozpoczęto prace wewnątrz obiektu. Położono tynki wewnętrzne, wykonano wylewki na podłogach oraz instalacje wewnętrzne elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Wiosna to czas na prace na zewnątrz - przy elewacji budynku, jak i wewnętrzne, takie jak szpachlowanie ścian, podwieszanie sufitów, malowanie oraz układanie posadzek. Po ich zakończeniu rozpocznie się montowanie drzwi wewnętrznych, balustrad, elementów wyposażenia sal lekcyjnych oraz pozostałych pomieszczeń oraz biały montaż w łazienkach i toaletach.

Uczniowie oraz kadra liceum od 2019 r. uczą się i pracują w pomieszczeniach użyczonych przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Do nowego gmachu, o powierzchni 1540 m², przeniosą się już we wrześniu. Dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery „L” powstaje na działce bezpośrednio sąsiadującej z podstawówką. Będzie to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w windę i całkowicie wolny od barier architektonicznych. Znajdzie się w nim: osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej.

Wartość całego zadania to 19 189 599,00 zł, z czego 16 311 159,15 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wkład własny Powiatu wynosi 2 878 439,85 zł, w tym 500 tys. zł dotacji od Gminy Nieporęt.