24 stycznia 2005
Stypendia w ramach ZPORR

W czwartek na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego ukazała się lista rankingowa Powiatów, które uzyskały dofinansowanie z Działania 2.2 ZPORR – „Wyrównywanie szans edukacyjnych przez programy stypendialne dla uczniów i studentów”.

Miło nam zakomunikować, że Powiat Legionowski zajął 20 miejsce w rankingu na projekty z zakresu pomocy stypendialnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach tego projektu Powiat Legionowski uzyskał dofinansowanie w wysokości
301 000 zł. Natomiast w rankingu na projekty z zakresu pomocy stypendialnej dla studentów, Powiat Legionowski uplasował się na 11. miejscu. W ramach tego projektu Powiat Legionowski uzyskał dofinansowanie w wysokości 94 725 zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministerstwa Gospodarki i Pracy. W tej chwili Powiat nie otrzymał jeszcze oficjalnego powiadomienia z Urzędu Marszałkowskiego. Przyznane kwoty są nieco niższe od kwot wnioskowanych, co wynika z małych środków finansowych przyznanych na całość Działania 2.2. Wiąże się to z mniejszą liczbą stypendystów, którzy zostaną objęci wsparciem. Powiat w bieżących dniach uzyska od Urzędu Marszałkowskiego wytyczne, jak powinien rozdzielić środki i wówczas zostaną opublikowane oficjalne listy stypendystów.