4 sierpnia 2009
Tour de Pologne w Serocku

159 zawodników z 18 najlepszych drużyn kolarskich z całego świata zebrało się 3 sierpnia na rynku w Serocku, aby wziąć udział w drugim etapie 66. Tour de Pologne. Organizację w Serocku startu tego kolarskiego święta wsparł m.in. Powiat Legionowski.

W poniedziałek okolice serockiego rynku tętniły życiem. Ustawione zostało miasteczko kolarskie, w którym stanęła scena, gdzie zawodnicy podpisywali listę startową. Wśród tłumu zebranych można było spotkać znanych polskich sportowców, między innymi Roberta Korzeniowskiego, Czesława Langa oraz Lecha Piaseckiego.

Foto
Zawodników i gości witali wspólnie (od lewej) Czesław Lang, Robert Korzeniowski i burmistrz Sylwester Sokolnicki

O godzinie 12:32 miał miejsce start honorowy, podczas którego odbyła się prezentacja zawodników. Niecałe 10 minut później nastąpił start ostry – zawodnicy wyruszyli do Białegostoku, w trasę o długości prawie 220km.

Foto
Reprezentacja Polski - drużyna BGŻ

Po zakończeniu II etapu najlepszy był reprezentant Włoch Angelo Furlan, na drugim miejscu uplasował się Niemiec Jurgen Roelandts, na trzecim Argentyńczyk Juan Jose Haedo.

Foto
Ruszyli!

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Słoweniec Borut Bozic, drugie miejsce obejmuje zwycięzca drugiego etapu Angelo Furlan, na trzecim miejscu natomiast znajduje się Szwajcar David Loosli. Błażej Janiaczyk i Bartłomiej Matysiak z reprezentacji Polski zajęli kolejno 6 i 7 miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach wyścigu!