30 czerwca 2005
Legionowo i Sevlievo

Bułgarskie Sevlievo zostało drugim (po ukraińskim Kowlu) miastem partnerskim Legionowa. Deklarację o współpracy podpisali szefowie obu miast.

Legionowska delegacja, na czele z prezydentem Romanem Smogorzewskim gościła w Bułgarii w dniach 23-24 czerwca. W Wielkiej Sali Ratusza Miejskiego w Sevlievie prezydent i burmistrz Yovko Yovkov uroczyście podpisali deklarację deklarację partnerstwa i współpracy. Jej najważniejsze elementy to:

1.Wzajemne informowanie się o historii, o wydarzeniach społecznych i politycznych miast Legionowo i Sevlievo o życiu mieszkańców, jak również o działalności miejscowych instytucji i organizacji;
2.Wspieranie współpracy między szkołami, wymiana dzieci, młodzieży i drużyn sportowych;
3.Stwarzanie możliwości zapoznawania się z zarządem miejskim miasta partnera;
4.Umożliwienie kontaktów osób prowadzących działalność gospodarczą;
5.Rozwój kontaktów między mieszkańcami obydwu miast.

Być może pierwsza grupa legionowskiej młodzieży pojedzie do Sevlieva już jesienią.