23 lipca 2012
Rowerem po powiecie

Od początku wakacji można całkowicie bezpłatnie wypożyczyć rowery miejskie, górskie, młodzieżowe i dziecięce oraz foteliki, kaski, a nawet przyczepki dla najmłodszych.

Rower to swoboda, zdrowie i świetna zabawa oraz możliwość atrakcyjnego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zaplanujcie więc wycieczkę po powiecie legionowskim, poznajcie jego zakątki, odpocznijcie nad jeziorem Zegrzyńskim. W Arenie Legionowo czeka na Was 65 rowerów. Wystarczy tylko zalogować się na stronie www.aktywnelegionowo.pl

Foto

Po wcześniejszej rezerwacji, rowery będzie można odebrać lub oddać nie tylko w Legionowie, ale również na Dzikiej Plaży w Nieporęcie przy ul. Zegrzyńskiej 10, w Wieliszewie przy ul. Modlińskiej 65 (hala sportowa) oraz w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Paderewskiego 1B (starostwo powiatowe). Znajdujące się tam punkty obsługi rowerzysty czynne są w weekendy w godzinach 9:00 – 20:00. Wypożyczalnia w Arenie Legionowo czynna jest dodatkowo w dni powszednie w godzinach 10:00 – 18:00. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dwóch dokumentów tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport) i pozostawienie w depozycie jednego z nich na czas wypożyczenia roweru/ów. Jedna osoba może wypożyczyć maksymalnie 4 rowery.

Da tych, którzy jeszcze nie zdecydowali gdzie się udać, zapraszamy od piątku do niedzieli w godz 12.00 – 18.00 do Centrum Informacji Turystycznej mieszczącej się w „Klepisku” znajdującym się nieopodal Dzikiej Plaży w Nieporęcie, po informacje na temat atrakcji rejonu Jeziora Zegrzyńskiego oraz tego co warto zobaczyć na naszym terenie i gdzie dobrze zjeść.

Jeśli nie znacie okolicznych szlaków rowerowych, zapraszamy do Wydziału Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie, V piętro, pok. 504 i 505, po mapę powiatu legionowskiego z naniesionymi trasami i godnymi uwagi miejscami.

Foto

Punkty terenowe będą działać do końca wakacji, ale w Arenie Legionowo rowery będzie można wypożyczyć również jesienią.