11 września 2008
Zdrowa linia
Od 8 września ruszyły zapisy do samorządowego programu profilaktyki chorób niezakaźnych poprzez zapobieganie i leczenie otyłości.

Nabór ma wyłonić kandydatów, którzy zostaną objęci dwumiesięczną opieką dietetyka, fizjoterapeuty (m.in. zajęcia na basenie, w sali gimnastycznej i nordic walking) i psychologa. Bezpłatnym świadczeniom profilaktycznym mogą poddać się mieszkańcy powiatu legionowskiego w wieku od 18 do 57 lat, których BMI (Body Mass Index) wynosi 25 – 40 kg/m2.

BMI to wskaźnik masy ciała, który liczymy dzieląc wagę w kilogramach przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Dla przykładu: przy wzroście 1,7 m i wadze 80 kg nasze BMI wyniesie 27,7 kg/m2.

Zgłoszenia do programu są przyjmowane przez pielęgniarki w wyznaczonych przychodniach do końca września. Wykaz placówek medycznych, w których można się do niego zgłosić, znajduje się na stronie internetowej powiatu (www.powiat-legionowski.pl) w zakładce „Bezpłatne badania profilaktyczne”. Liczba miejsc jest ograniczona.