25 sierpnia 2008
Sąsiedzkie otwarcie
W niedzielne popołudnie (24.08.2008) oficjalnie otwarta została, oddana do użytku kilka tygodni temu, ulica Kościuszki w Legionowie.

Choć meteorolodzy straszyli deszczem, pogoda dopisała, a mieszkańcy licznie stawili się na wspólne świętowanie. Po krótkiej części oficjalnej, podczas której mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, odbył się piknik sąsiedzki.

Foto
Ulicę otwierali jej mieszkańcy, a prezydent Legionowa tym razem wystąpił w roli fotografa

Podczas tego niedzielnego spotkania mieszkańcy tej części Legionowa mieli okazję osobiście przedstawić swoje bolączki i sugestie staroście Janowi Grabcowi i jego zastępcy Januszowi Kubickiemu oraz prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu. Nie zabrakło również miejskich radnych. Ci z mieszkańców, którzy nie mają czasu czy możliwości wybrać się na spotkanie ze swoim przedstawicielem w radzie podczas dyżurów radnych, mieli teraz okazję do osobistej rozmowy i wielu z tego skorzystało.
Foto
Piękne "okoliczności przyrody" sprzyjały sąsiedzkiej integracji i rozmowom z przedstawicielami władz o potrzebach mieszkańców

Ulica Kościuszki to niejedyna inwestycja drogowa powiatu. W najbliższych tygodniach zakończą się prace modernizacyjne na ulicach Wyszyńskiego i Parkowej w Legionowie, niedawno zakończył się również remont pierwszego odcinka drogi powiatowej prowadzącej z Zegrza do Dębego.