19 sierpnia 2008
Żywo o Trasie Olszynki Grochowskiej
29 lipca odbył się Zarząd Województwa Mazowieckiego, w którym uczestniczył m.in. wicestarosta Janusz Kubicki. Spotkanie dotyczyło budowy Trasy Olszynki Grochowskiej oraz jej funkcji w systemie transportowym Warszawy i Mazowsza.

W spotkaniu oprócz Zarządu Województwa Mazowieckiego uczestniczyli przedstawiciele m.st. Warszawy, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego oraz okolicznych samorządów. Istotną z punktu widzenia powstania Trasy informacją jest fakt, że została ona uwzględniona w opracowaniach planistycznych oraz w planie zagospodarowania przestrzennego Województwa Mazowieckiego. Według przedstawiciela Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego pana Bartłomieja Kolipińskiego Trasa ma znaczenie strategiczne ze względu na plany utworzenia portu lotniczego w Modlinie. Władze stolicy są obecnie na etapie angażowania środków na przygotowanie analiz programowych związanych z przebiegiem Trasy. Niepokojącą informacją jest fakt, że w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym m.st. Warszawy do 2012 roku nie zostały zabezpieczone środki na realizację tej inwestycji. Marszałek Adam Struzik odnosząc się do inwestycji drogowych, które powinny być zrealizowane na terenie Mazowsza, uświadomił zebranych, że na zrealizowanie wszystkich niezbędnych projektów brakuje 1 mld. 800 mln zł. Konkluzją spotkania było wystosowanie wspólnego pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącego możliwości budowy Trasy Olszynki Grochowskiej.